Co mamy w naszym portalu

Forums: 

Zapraszam na nowy portal SalveArt. Postarałem się, aby był bardziej elastyczny i różnorodny, niż ten poprzedni, a jednocześnie maksymalnie prosty w użyciu.

Multimedia są teraz obsługiwane dodatkowo przez najnowszy standard HTML5, więc np. filmy można osadzać na 3 różne sposoby, można także osadzać audio. Ta nowa technologia szybko się rozwija, więc korzystanie z portalu za pomocą urządzeń mobilnych będzie coraz łatwiejsze i przyjemniejsze.

Zrobiłem typ treści Aktualności i odtąd blog będzie już tylko blogiem, a aktualne wiadomości wiadomościami. Robimy z tym jeszcze porządek, po dużej robocie przenoszenia treści z poprzedniego portalu. Oprócz tego mamy także typ treści pod nazwą Link, aby można było łatwo kolekcjonować w portalu odnośniki do interesujących zasobów Internetu.

Typ treści Artykuł wyposażyłem w mechanizm dodawania ilustracji oraz wyróżnionego zdania "Na marginesie". Miniatury ilustracji oraz "Na marginesie" pojawiają się rzeczywiście na marginesie. Wygląda to nieźle, a jeśli to tylko moja opinia :-) to przecież możemy dopracować. Nawiasem mówiąc do Aktualności też można dołączyć ilustracje, ale ich miniatury pojawiają się pod tekstem.

Mechanizm spinania Obrazów w Albumy jest może mniej wygodny, niż w poprzednim portalu, ale za to znacznie łatwiej jest utrzymywać kontrolę nad tym powiązaniem i to w obie strony. Obraz może należeć do wielu Albumów.

Tu chcę dodać, że uległem czarowi zdjęć Pani Kasi Czaykowskiej, ale uległem tylko częściowo :-) - mianowicie zwiększyłem limit ciężkości Obrazów do 3 MB, więc kilka Jej dzieł musiałem troszkę zmniejszyć przy przenoszeniu zawartości. Po tym zabiegu i tak są wielkie!

Wyposażenie osobiste Uczestnika zawiera także kilka innowacji. Każdą treść z portalu można dodać do "Mojej kolekcji", a cała taka kolekcja jest dostępna ze stron profilowych Uczestnika. Każdy Uczestnik ma dodatkowo panel "Prywatne", w którym obecnie są tylko Notatki prywatne", których treść jest niewidoczna dla nikogo oprócz Autora. Zarówno na stronie profilowej, jak i w panelu Prywatne zarezerwowałem osobną szpaltę na inne materiały, np. na RSS-y. Sam mechanizm agregowania i wyświetlania RSS-ów pojawi się wkrótce, bo na razie nie był moim priorytetem.

Komunikacja jest rozwiązana podobnie, jak w poprzednim portalu. Prywatna poczta służy Uczestnikom do przesyłania sobie nawzajem prywatnych wiadomości. Działa podobnie, jak w innych witrynach społecznościowych, tzn. jest to poczta wewnętrzna portalu, ale powiadomienie o nadejściu nowej wiadomości system wysyła na e-mail Uczestnika. Oprócz tego każdy Uczestnik może uaktywnić formularz Kontaktu, aby mógł otrzymywać wiadomości również od użytkowników anonimowych bez potrzeby ujawniania swojego adresu e-mail.

Forum dyskusyjne jest teraz znacznie prostsze i - mam nadzieję - bardziej czytelne, ale jeśli Państwo będą woleli wypasione, nic nie stoi na przeszkodzie...

Aha, jeszcze coś o profilach i kontach. Otóż można teraz rejestrować się (zakładać nowe konto) zarówno pod własnym imieniem i nazwiskiem, jak i pod pseudonimem [nickname albo nick w języku internetowym]. Rezygnujemy także z portretów Uczestników.

Na razie tyle. Hania przyzwyczaja się z wolna do nowego, oboje robimy porządki i układamy treści poprzedniego portalu na właściwych półeczkach. Pozostały do dopracowania drobiazgi, jak RSS-y oraz wyświetlanie tytułów w zbiorczych przeglądówkach. W ogóle odnośnie cyzelowania i nowych bajerów liczę na Państwa [konstruktywną] krytykę oraz [zdecydowane] postulaty.

Swoim zwyczajem życzę Państwu dobrej zabawy,

Andrzej Góralczyk - admin

Już wszysto przeniesione

Zakończyliśmy z Hanią przenoszenie materiałów z poprzedniej witryny SalveArt. Uff.

Jeszcze muszę dodać, że Album standardowo może pomieścić maksimum 10 obrazów, toteż większe albumy podzieliliśmy na kilka.

Hanię namawiam, aby plakaty imprez, reprodukcje zaproszeń itp. umieszczała nie w Albumach, a w załącznikach do Aktualności na temat danej imprezy. Właściwie często nawet sam plakat wystarczy za treść Aktualności.