Paweł Buczkowski, Żuławy

Dlaczego Żuławy? Bo są..! I to właściwie mogłoby starczyć za wstęp i motto niniejszej strony. Strony o ziemi wydartej naturze. O ziemi z jednej strony żyznej i płodnej, z drugiej zaś niezwykle trudnej i wymagającej. O ziemi w wyjątkowo dużym stopniu przekształconej przez człowieka, a mimo to pięknej.
Stronę tę tworzę, nie po to, by odpowiedzieć na wszystkie pytania dotyczące Żuław, ponieważ życia by nie starczyło. Za pośrednictwem tej strony chcę choć trochę przybliżyć Ci tę piękną krainę, jej historię i zabytki. Przede wszystkim zaś chcę podzielić się z Tobą moimi Żuławami. Nie tylko tym, czym są, jak wyglądają i jak powstały Żuławy, lecz również tym czym są dla mnie, jak ja je widzę i jak je odkrywam.
Fotografie na stronie są mojego autorstwa za wyjątkiem zdjęć archiwalnych, w podpisie których wymieniłem autora, bądź źródło. Teksty natomiast są pisane na podstawie wielu źródeł książkowych [bibliografia], a także własnej wiedzy nabytej w wyniku uważnego i częstego kontaktu z Żuławami i ludźmi, którzy kochają je tak jak ja.
Zapraszam serdecznie na wędrówkę po delcie Wisły - najmłodszym w Polsce skrawku lądu, będącym dziełem morza, rzeki, wiatru i człowieka. Zapraszam na wędrówkę wirtualną w nadziei, że zachęci Cię ona do odwiedzenia tej krainy na żywo.
kontakt: [uwagi, sugestie, zakup zdjęć] → Paweł Buczkowski

Tagi: